Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielkanoc

       Zbliżające się Święta Wielkanocne od wielu lat zauważalne są również podczas zajęć bibliotecznych. Na zajęciach z klasą III uczniowie wykonali  zająca ze słomy i pisanki z jajek styropianowych z cekinami. Prace te przeznaczone były na kiermasz, z którego dochód przeznaczono na leczenie, chorej na białaczkę, koleżanki z klasy. Była to bardzo ciężka i mozolna praca, ale efekt końcowy był zaskakujący. Wyszedł nam piękny zając i kolorowe pisanki. Delegacja z klasy pojechała odwiedzić koleżankę i podarować jej prezent . Była to bardzo wzruszająca chwila.  

         Na kolejnych zajęciach robiliśmy kolorowe pisanki. Bibliotekarka pokazała dzieciom, jak można zrobić wzory na pisankach woskiem, tak jak robiło się kiedyś. Dziś ta metoda zanika i mało kto o niej pamięta. W obecnym czasie królują:  cekiny, barwniki i naklejki.