Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bal karnawałowy

          Dnia 17 stycznia  2015 roku w Domu Kultury w Czerwonej Wodzie odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów z bajek i filmów. Wszyscy, przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie!  Bal był urozmaicony ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani. Również młodzież z wolontariatu miała swój udział, sprzedając przybyłym rodzicom i opiekunom słodkości.  Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok…

  • IMG_1361
  • IMG_1357
  • IMG_1359
  • IMG_1371
  • IMG_1363

Wielkanoc

       Zbliżające się Święta Wielkanocne od wielu lat zauważalne są również podczas zajęć bibliotecznych. Na zajęciach z klasą III uczniowie wykonali  zająca ze słomy i pisanki z jajek styropianowych z cekinami. Prace te przeznaczone były na kiermasz, z którego dochód przeznaczono na leczenie, chorej na białaczkę, koleżanki z klasy. Była to bardzo ciężka i mozolna praca, ale efekt końcowy był zaskakujący. Wyszedł nam piękny zając i kolorowe pisanki. Delegacja z klasy pojechała odwiedzić koleżankę i podarować jej prezent . Była to bardzo wzruszająca chwila.  

         Na kolejnych zajęciach robiliśmy kolorowe pisanki. Bibliotekarka pokazała dzieciom, jak można zrobić wzory na pisankach woskiem, tak jak robiło się kiedyś. Dziś ta metoda zanika i mało kto o niej pamięta. W obecnym czasie królują:  cekiny, barwniki i naklejki.

             

Dzień Wiosny w Czerwonej Wodzie!

         Pierwszego dnia wiosny wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czerwonej Wodzie wyruszą z Marzanną na pożegnanie zimy. Zawsze jest bardzo wesoło i kolorowo. Biblioteka również przyłączyła się  do tego święta i przez 2 dni robiliśmy opaski na głowę z kolorowymi kwiatkami. W pierwszym dniu w zajęciach uczestniczyły dzieci z zerówki,  a w drugim dniu dzieci ze świetlicy, które dojeżdżają do naszej szkoły z Godzieszowa. Pierwszego dnia wiosny było więc bardzo wiosennie i kolorowo.

 

Walentynki

         Walentynki to Święto Zakochanych. Chłopcy i dziewczynki robią sobie niespodzianki w postaci kartek walentynkowych. Umówiłam się z klasą IV na takie zajęcia, na których robiliśmy kartki walentynkowe. Było wesoło i tajemniczo, bowiem wszyscy starali się, aby nikt nie zobaczył do kogo jest adresowana dana kartka.

Dzień Babci

      Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Dlatego przydałoby się zrobić coś własnoręcznie w prezencie. Zaprosiłam kl.III aby wykonali ramki ze swoim zdjęciem. Dzieci przyniosły różne zdjęcia i bardzo się starały, aby ramki były wykonane bardzo starannie. W tym szczególnym dla dziadków i wnuków dniu szkoła zorganizowała przyjęcie na ich cześć, a dzieci wręczyły swoje prezenty.