Seniorzy się szkolą

Od kilku lat w Bibliotece w Węglińcu prowadzone są zajęcia komputerowe dla seniorów, na których uczestnicy poznają tajniki komputera i Internetu. Po przerwie, spowodowanej remontem biblioteki, seniorzy ponownie zawitali w przestronne progi biblioteki. Zajęcia odbywają się trzy dni w tygodniu i podzielone są na grupy zaawansowania. Podczas kursów kursanci zaznajamiają się z ogólnymi zasadami korzystania z komputera, obsługą podstawowych programów komputerowych, obsługą edytora tekstu. Następnie poznawanie Internetu - poruszanie po stronach internetowych, wyszukiwanie informacji (np. pogoda, przepisy kulinarne), zakładanie poczty na portalu Wirtualna Polska i właściwe korzystanie z niej. Kolejne zajęcia -„Rozrywka w Internecie”- poznawanie portali z grami, czat, GG, skype.

Grupy bardziej zaawansowane uczą się użytkowania portali Nasza Klasa i Facebook, korzystania z allegro, nagrywania płyt, czy też obróbki zdjęć.

• PB192720 Medium
  • PB212731 Medium