Spotkanie z ilustratorką Joanną Zagner - Kołat

Dnia 12 grudnia 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Węglińcu odbyło się spotkanie z ilustratorką p. Joanną Zagner-Kołat, które zorganizowane zostało w ramach projektu Z książką w roli głównej- promocja literatury i czytelnictwa  dofinansowanego w ramach Programu Promocja Literatury i Czytelnictwa – priorytet 4 Partnerstwo Publiczno- Społeczne.

Joanna Zagner - Kołat urodziła się, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Zajmuje się głównie ilustrowaniem książek dla dzieci.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. III – IV ze szkoły podstawowej. Podczas warsztatów zebrani wysłuchali opowieści pani Joanny o jej ogromnej potrzebie rysowania. Bowiem już jako kilkuletnie dziecko zdobiła czym mogła ściany swojego pokoju rysując, np. ołowianymi żołnierzykami.  I tak wielka pasja przerodziła się w wykonywany zawód, bo od kilkunastu lat Joanna Zagner-Kołat wykonuje ilustracje do wielu książek, a także czasopism dla dzieci. Współpracuje z czasopismami: „Miś", Świerszczyk" i „Supełek". Zilustrowała książki Wandy Chotomskiej, Beaty Ostrowickiej, Ludwika Jerzego Kerna, Izabelli Klebańskiej , Kaliny Jerzykowskiej i wielu innych znanych pisarzy literatury dziecięcej.

W czasie spotkania pani Joanna z wielkim poczuciem humoru opowiadała o swojej pracy i pokazywała pięknie wykonane prace plastyczne. Uczniowie dowiedzieli się, jak wieloma technikami można wykonać ilustrację w książce - nawet z zaparzonych torebek herbaty udało się autorce stworzyć tajemniczą mapę Sindbada Żeglarza.

Uczniowie zapoznali się również z serią książek edukacyjnych o „Dydtku”, których wydawcą jest  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a do których ilustracje wykonała p. Joanna Zagner-Kołat, a także poznali internetową stronę edukacyjną http://www.kula.gov.pl. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i twórczej atmosferze.

Link do strony telewizji TVT Zgorzelec- relacja ze spotkania http://www.tvtzgorzelec.pl/index.php/2965-spotkanie-z-joanna-zagner-kolat

• PC122956 Medium
  • PC122955 Medium