Piknik z Biblioteką

8 października  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Węgliniec zorganizowała dla swoich czytelników imprezę plenerową „Kryminalny piknik biblioteką”. Wydarzenie to, to  jeden z elementów  składowych projektu Z książką w roli głównej- promocja literatury i czytelnictwa  dofinansowanego w ramach Programu Promocja Literatury i Czytelnictwa – priorytet 4 Partnerstwo Publiczno- Społeczne.

Piknik rozpoczął się wielką paradą postaci bajkowych. Spod szkoły podstawowej kolorową paradę pilotował nowoczesny samochód policyjny,  za  którym w kryminalnym przebraniu maszerowali pracownicy MGOK wraz z wolontariuszami.

Po kilku minutach do maszerujących dołączyli, w kolorowych strojach, przedszkolaki z przedszkola im. Św. Mikołaja. Głośna i kolorowa parada wzbudziła wśród mieszkańców Węglińca ogromne zainteresowanie i poruszenie. Paradę zamykał samochód OSP w Węglińcu.

Po dotarciu na plac przy Węglinieckim Centrum Kultury uczniowie klas 0-III zaprezentowali przed komisją swoje bajkowe przebrania. Komisja w składzie: Barbara Godyń, Krystyna Majewska, Anna Sarnakowska-Polak, Jacek Curyło  oceniała prezentowane stroje.

Gdy komisja zastanawiała się nad przyznaniem nagród zebrani mogli wziąć udział  w  proponowanych zabawach, m.in. stworzyć portret pamięciowy przestępcy, skupić się przy zagadkach logicznych, rozwiązywać rebusy literackie, a przede wszystkim ćwiczyć poprawną polszczyznę poprzez czytanie „szeleszczących” wierszyków.

Nie lada atrakcją był samochód operacyjny udostępniony przez Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu, w którym każdy chętny, na profesjonalnym urządzeniu daktyloskopii, mógł odcisnąć swój palec.

Dzieci, które nie miały ochoty rywalizować w rozgrywkach, mogły ulepić w glinie ulubioną postać bajkową, co okazało się bardzo trudne, wykonać kolorowy malunek na twarzy, czy też skorzystać z tzw. „dmuchawców”.

Na zakończenie imprezy przyszedł czas na wręczanie nagród w przeprowadzonych konkursach: na najciekawsze przebranie, „Najciekawsze opowiadanie kryminalno-przygodowe”. W tej kategorii nagrodzeni zostali: Weronika Zator, Adrian Fras, Emilka Szymczak, Hubert Nakonieczny.

• IMGP2753 Medium
  • IMGP2809 Medium