Wakacje z Domem Kultury 2021

26 czerwca rozpoczynają się wakacje stąd też Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu, jak co roku przygotował ofertę w ramach prowadzonego od trzech lat projektu „Wakacje z Domem Kultury”. Na razie przygotowaliśmy plan na czerwiec-lipiec, a w późniejszym terminie podamy plan zajęć i wyjazdów na sierpień.

Wobec powyższego zapraszamy teraz do zapisywania dzieci na wyjazdy wakacyjne w czerwcu i lipcu:

1. 30 czerwca – wycieczka rowerowa do Pizzerii „Pepperoni” w Pieńsku wraz z pobytem rekreacyjnym w Parku Miejskim w Pieńsku. Koszt wyjazdu to tylko kieszonkowe dla dziecka, gdyż pizzę, lody lub shake dzieci będą miały zafundowane. Ilość miejsc ograniczona do 40 dzieci. Grupy wyruszają z opiekunem spod Domu Kultury w Czerwonej Wodzie w Starym Węglińcu i Węglinieckiego Centrum Kultury o godz. 10.00 i spotykają się przy placu zabaw w Zielonce. Stamtąd cała grupa wyrusza lasem do Pieńska. Zapisy u Dyrektora MGOK do dnia 21 czerwca 2021 r. do godz. 15.00 pod nr tel. 603 569 994 lub na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Minimalny wiek uczestnika wycieczki – 8 lat!!!

UWAGA! Dzieci z Kościelnej Wsi, Ruszowa, Jagodzina i Piasecznej, chętne do wzięcia udziału w wycieczce, będą miały zapewniony transport wraz z rowerami do Starego Węglińca, skąd wspólnie wyruszą z opiekunami do Zielonki. Łączna ilość dzieci z powyższych miejscowości to 15 osób. Godziny odjazdu samochodu i przyczepy transportowej z poszczególnych miejscowości przedstawiają się następująco:

Kościelna Wieś (plac przy drodze 296 koło byłego sklepu) – godz. 9.00

Ruszów Dom Kultury – godz. 9.10

Jagodzin Dom Kultury – godz. 9.30 (opiekun Pan Zbigniew Zawadzki)

Piaseczna (parking koło Kaplicy) – godz. 9.45

1. 2 lipca – wycieczka autokarowa do Świeradowa Zdroju do „Chatki Górzystów” na przepyszne naleśniki, a stamtąd piesza wycieczka na Sky Walk (najnowsza atrakcja – najwyższa wieża widokowa w Polsce). Koszt wyjazdu 50 zł + ewentualne kieszonkowe. Ilość miejsc ograniczona do 47 dzieci. Zapisy i wpłaty u Instruktorów do dnia 21 czerwca 2021 r. do godz. 16.00. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.
  1. 25-28 lipca – czterodniowy biwak pod namiotami w Ośrodku Agroturystycznym „Jagoda” w Czerwonej Wodzie. W czasie pobytu różne atrakcje (konkursy, zabawy, rozgrywki sportowe na lądzie i wodzie) – koszt 100 zł. Ilość miejsc ograniczona do 35 dzieci. Zapisy i wpłaty u Instruktorów do dnia 29 czerwca 2021 r. do godz. 16.00. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

W cenie zapewniamy: całodzienne wyżywienie, kulinarne smakołyki (owoce, lody, popcorn, wata cukrowa, hot-dogi, frytki) zabezpieczenie medyczne, ratownika wodnego.

1. 30 lipca – warsztaty ceramiczne na placu przed WCK (wyrabianie użytkowych przedmiotów z gliny ceramicznej, które w kolejnych warsztatach w dniu 18 sierpnia będą wypalane w specjalnym piecu) ilość miejsc ograniczona do 20 dzieci. Zapisy u Instruktorów do dnia 23 lipca 2021 r. do godz. 16.00. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Zapisy u Instruktorów w poszczególnych placówkach:

Czerwona Woda – Pani Elżbieta Grabowska tel. 694 135 995

Węgliniec – Pani Katarzyna Masina tel. 725 786 240

Zielonka – Pani Jolanta Gołębska tel. 509 844 694

Stary Węgliniec – Pani Katarzyna Filar tel. 604 095 145

Piaseczna i Kościelna Wieś – Pan Krzysztof Magda tel. 666 120 531

Jagodzin – Pani Patrycja Olszowy tel. 510 128 331

Ruszów – Pani Anna Jagiełło tel. 600 705 686

INNE WAŻNE INFORMACJE

• Wpisanie na listę uczestników jest uwarunkowane dokonaniem stosownej opłaty.
  • Wszystkie powyższe wyjazdy będą dofinansowane przez MGOK w Węglińcu oraz ubezpieczone od następstw nieszczęśliwych wypadków.
  • W pozostałe dni będą się odbywały zajęcia stacjonarne w placówkach MGOK. O godzinach                                        i szczegółach zajęć będą informować poszczególni Instruktorzy.
  • Na każdy wyjazd czy zajęcia opiekunowie dziecka muszą wyrazić pisemną zgodę oraz złożyć oświadczenie covid-19. Nie dostarczenie, najpóźniej w dniu wyjazdu lub rozpoczęcia zajęć, przedmiotowych dokumentów uniemożliwi w nich udział.

SERDECZNIE ZAPRASZAM i ZACHĘCAM

Dyrektor MGOK w Węglińcu