Ciekawostka dotycząca Zespołu PODOLANIE

Ciekawostka dotycząca Zespołu PODOLANIE z Czerwonej Wody

podczas Wielkanocnego Kolędowania z Rodziną Brodów

Może nie wszyscy wiedzą, że w styczniu tego roku gościliśmy w Domu Kultury w Czerwonej Wodzie bardzo znanego muzyka i kompozytora Joszko Brodę, który wraz z Panem Henrykiem Duminem – etnologiem, badaczem kultury i tradycji Dolnego Śląska, prowadził warsztaty w ramach projektu „Zagłębie Kultury na Dolny Śląsku”, przy udziale Zespołu Podolanie. I właśnie podczas tych warsztatów Joszko Broda usłyszał od członków tego Zespołu piękną wiosenną pieśń „Róża w ogrodzie rozkwita”. Pieśń tak bardzo mu się spodobała, że włączył ją do swojego repertuaru podczas koncertu zatytułowanego „Wielkanocne Kolędowanie z Rodziną Brodów”. Utwór ten w przepięknej aranżacji wykonał ze swoją córką Marysią, a pod jego koniec sprawił miłą niespodziankę. Jeśli chcecie wiedzieć jaką proszę otworzyć ten link https://www.youtube.com/watch?v=pI8_WIMaqx0 i przejść do 39 min i 35 sekundy nagrania i posłuchać.