Dzień dziecka - tak się bawiliśmy!

Tegoroczny Dzień Dziecka przypadł na dzień wolny od pracy, więc przygotowania do świętowania trwały od rana i tylko coraz bardziej zachmurzone niebo budziło niepokój organizatorów. Ale o godz. 14.oo wszystko było gotowe i mogła rozpocząć się zabawa w węglinieckim parku.

Impreza rozpoczęła się blokiem zabaw i konkursów dla najmłodszych- były konkursy sprawnościowe,  turniej piłkarski,  rozgrywki tenisa stołowego, itp. Na scenie z piosenkami prezentowały się gimnazjalistki i zespół „Kaskada”.  Było malowania twarzy, skręcanie balonów, malowanie figurek gipsowych, książka za „złotówkę” i ciasta domowego wypieku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, chociaż nie każdy los był tym wygranym. Dzięki panom ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Węglinieckich, którzy wytrwale obsługiwali grilla, można było przekąsić pyszną kiełbaskę.

Świetne i zabawne scenki kabaretowe zaprezentowali wolontariusze w Węglinieckiego Centrum Kultury, a układy taneczne pokazali gimnazjaliści z kl. III a- laureaci Gminnego Festiwalu Języków Obcych.

Nie zabrakło oczywiście zaprzyjaźnionych strażaków, na plac przy Pl. Wolności zajechała węgliniecka straż pożarna  z debiutującą Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Chłopcy zaprezentowali sposób gaszenia pożaru i użytkowania sprzętu, a następnie pouczyli, jak udzielić pierwszej pomocy.  Dzieci w asyście strażaków mogły oglądać z bliska pojazd oraz znajdujący się na nim sprzęt. Zabawy i konkursy toczyły się przez cały czas trwania imprezy, a wszyscy uczestnicy konkursów częstowani byli słodkościami.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli przy organizacji Dnia Dziecka: wolontariusze z Węglinieckiego Centrum Kultury, p. Alina Kołodziejczak, członkowie OSP Węgliniec, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Węglinieckiej, p. Sławek Lipiński, Dariusz Borodzicz .

Zdjęcia z zabawy dostępne w Galerii