Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ferie zimowe 2021

Program ferii zimowych w Gminie Węgliniec

4 – 15 stycznia 2021

Niestety w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią Covid-19 w placówkach kultury nie mogą odbywać się zajęcia stacjonarne. Jednakże Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu przygotował w innej formie kilka propozycji dla dzieci i młodzieży na nadchodzące ferie. Oto one:

 1. Konkurs plastyczny z nagrodami dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Zima z moich marzeń”. Wszystkie szczegóły są zawarte w załączonym regulaminie.
 2. Konkurs fotograficzny z nagrodami dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Ptaki zimowe                            w obiektywie”. Wszystkie szczegóły są zawarte w załączonym regulaminie.
 3. Warsztaty ekologiczne on-line Historia o pszczołach. Stworzenie interaktywnych historii                  o pszczołach i ich roli w ekosystemie. Więcej informacji w załączniku dotyczącym warsztatów.
 4. Warsztaty rękodzieła
 5. Turniej gier on-line
 6. Zajęcia taneczne prowadzone on-line przez Panią Patrycję Kozak ze Studia Tańca MAR-KO                    w dniach 11-15 stycznia, codziennie o godz. 16.00.

Poniższy punkt programu jest obecnie w fazie uzgodnień. Jeśli uzyskamy odpowiednie pozwolenia to poinformujemy w odrębnej wiadomości, ale zgłoszeń można już dokonywać.

 1. Ferie z aktywnością fizyczną, w ramach których zostaną rozegrane 4 mecze piłki nożnej (niestety bez udziału publiczności) pomiędzy drużyną pracowników MGOK i ich rodzin,                        a drużynami składającymi się z dzieci i młodzieży do lat 16 z terenu Gminy Węgliniec. Drużyna powinna liczyć 9 osób + zawodnicy rezerwowi max. 5 osób. I tak:
  1. 8 stycznia godz. 11.00 i godz. 12.30 Boisko ORLIK w Ruszowie (dzieci zapisują się instruktorów MGOK w Ruszowie, Kościelnej Wsi, Jagodzinie i Piasecznej),
  2. 15 stycznia godz. 11.00 i godz. 12.30 Boisko ORLIK w Węglińcu (dzieci zapisują się instruktorów MGOK w WCK, Czerwonej Wodzie, Starym Węglińcu i Zielonce).

Organizatorzy zapewniają po rozgrywkach ciepły posiłek i słodycze regeneracyjne!!!

Każdy niepełnoletni uczestnik planowanych rozgrywek musi dostarczyć w ich dniu oświadczenie i zgodę opiekunów prawnych.

Serdecznie zapraszam do skorzystania z naszej oferty

Dyrektor MGOK w Węglińcu Bogdan Walczak

 1. Wszystkie dokumenty w zakładce do pobrania