Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1 Gminny Dzień Dziecka!

            Jest w roku taki dzień , na który czekają przede wszystkim najmłodsi. 1 czerwca na placu przy Weglinieckim Centrum Kultury zrobiło się bardzo kolorowo i radośnie. O godz. 13:00 do weglinieckich dzieciaków dołączyły dzieci z okolicznych miejscowości, i rozpoczęliśmy wspólne świętowanie I Gminnego Dnia Dziecka. Wszystkich zgromadzonych przywitali Dyrektor MGOK - Muszkieter-Bogdan Walczak, Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec p. Mariusz Wieczorek oraz Zastępca Burmistrza p. Dominik Matelski życząc niezapomnianych wrażeń oraz dobrej zabawy. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się cieszące się ogromnym powodzeniem stoiska gastronomiczne, gdzie Piratka z Afrodytą kręciły tęczowe waty cukrowe, Pszczoła prażyła popcorn, a Czerwony Kapturek smażył frytki. U Muszkietera, można było dostać coś słodkiego, a na innych stoiskach ciasto, hot- doga, słodkiego gofra, uwielbiane ruskie pierogi, a także przecudne pierniki wykonane ręką p. Leszka Hawrota. O "grillową stronę" naszej imprezy zadbało jak zawsze, niezastąpione Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Węglinieckiej, a kto uważnie się rozglądał, mógł dostrzec przechadzających się po placu Włodarzy miasta z koszami pełnymi łakoci. Ważnym punktem dnia było przekazanie grilla rolkowego, służącego do produkcji hot-dogów.

Radny Powiatu Zgorzeleckiego p. Szymon Mikołajczyk zdecydował o przekazaniu diety na ten właśnie cel, czym wzbogacił naszą "małą gastronomię". Hot-Dogi rozeszły błyskawicznie. Kalorie, które podobno w dzień dziecka nie tuczą, spalić można było na kilka sposobów : na darmowych dmuchańcach, w miasteczku lekkoatletycznym, na paint-ballu, podczas rowerowego rajdu malucha, jeżdżąc na kucykach lub biorąc udział w animacjach przygotowanych przez wolontariuszy. Każdy chętny szkrab mógł pomalować buźkę lub wziąć udział w mini sesji zdjęciowej w bajkowych przebraniach wykonanej przez samą Pocachontas. Na amatorów motoryzacji również czekała niespodzianka -dzięki uprzejmości panów z zaprzyjaźnionej grupy motocyklowej, dzieci mogły skorzystać z darmowych przejażdzek tymi pięknymi maszynami. Nie mogło również zabraknąć pokazu sprzętu pożarniczego - tym razem wsparła nas jednostka Państwowej Straży Pożarnej ze Zgorzelca. Pogoda dopisała, wszystkie punkty cieszyły się ogromnym powodzeniem, dlatego mamy nadzieję, że wszystkie dzieci zakończyły tegoroczne święto z ogromnymi uśmiechami na twarzach.

Zdjęcia dostepne na naszym facebooku oraz pod linkiem:

https://drive.google.com/drive/folders/1e3rXZiwElsnDibTID0MT2sOFNhm7ocJ1?fbclid=IwAR3SazHsAuyKYbS9ps0AL5igWrBnebjTzUE8WFpI7gnZI-JSGvJ8zMmC_5E