V MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI POLSKIEJ - Podsumowanie

18 maja 2014 w Węglinieckim Centrum Kultury odbył sie V Międzygminny Przegląd Piosenki Polskiej. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku swój udział zgłosiło bardzo wielu uczestników, chociaż były to tylko reprezentacje Euroregionelanego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku i Węglinieckiego Centrum Kultury.  Profesjonalne Jury w składzie: p. Izabela AdamwoskaMałgorzata, p.Jerzy Jesse i p. Ryszard Siedlak oceniało wokalne popisy uczestników w czterech kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-13 lat, 14-19 lat oraz zespoły/duety.  Zdaniem jury poziom umiejętności uczestników był, w porównaniu do lat poprzednich,  bardzo niskie,  a niewielkim minusem był nieodpowiedni dobór repertuaru.

W kategorii wiekowej 7-10 lat na podium stanęli:

I m.- Karolina Pałka- Euroregionelane Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku,

II m.- Amelia Derkowska, Karolina Pałka - Euroregionelane Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku,

III m.Wiktoria Wojciechowska - Euroregionelane Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku,

I m. zespół wokalny KASKADA - (Matylda Domagała, Klaudia Oreszczuk, Zosia Ferens- Węglinieckie Centrum Kultury.

Kat. 11-14 lat

Im. Karolina Gniadzik- Euroregionelane Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku,

II m. Adrian Baca - Oktawia Jaworska – Euroregionelane Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku,

III m. Klaudia Kujawa- Euroregionelane Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku.

Kat. 15-19 lat

I m. Wiktoria Piotruk- Euroregionelane Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku

II m. Beata Gołyś- Euroregionelane Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku,

III m. Nikola Sosonowska - Węglinieckie Centrum Kultury.

Dla wielu uczestników był to debiut sceniczny, dlatego podwójnie gratulujemy im odwagi. Wszystkim licznie zgromadzonym dziękujemy za miłą atmosferę i przybycie, jurorom za poświęcony czas a laureatom raz jeszcze serdecznie gratulujemy i zapraszamy na VI Przegląd Piosenki Polskiej.

• P5181614 (Medium)
  • 190n (Medium)