Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Koncert Kolęd i Pastorałek w Węglińcu

        Dnia 16 grudnia o godz. 16.00 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Węglińcu (tzw. kościół kolejowy) odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Świąteczny repertuar zabrzmi w wykonaniu Chóru młodzieżowego PSM pod kierunkiem Małgorzaty Dudy. Chórowi akompaniować będzie pianist - Przemysław Bereziuk. Najsłynniejsze polskie kolędy i pastorałki zagrają także instrumentaliści. Na koniec koncertu publiczność zostanie zaproszona do wspólnego śpiewania. Koncert poprowadzi Dorota Adaszewska.

          Koncert objął swoim patronatem Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Mariusz Wieczorek, a współorganizatorami imprezy są: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu i Stowarzyszenie Seniorzy Gminy Węgliniec.

Koncertowi będzie towarzyszył KIERMASZ BOZONARODZENIOWY!

         

Wstęp na koncert jest bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy! Hej, kolęda, kolęda...

Dorota Adaszewska