Tradycyjne Katarzynki za nami!

IMG 1175 Miło nam było przywitać w Domu Kultury w Ruszowie szanownych gości na tradycyjnych Katarzynkach: burmistrza Mariusza Wieczorka, radnych i członków rady sołeckiej, dyrektora szkoły Irenę Droś i komendanta OSP Janusza Drosia, dyrektora Domu Kultury w Gozdnicy Pawła Babicza, muzyka Krzysztofa Zielińskiego, zaprzyjaźnionych seniorów z KASy, Wędrowców Roku 2018, nowych i starych mieszkańców
Ruszowa oraz dzieci z kół zainteresowań z Domu Kultury w Ruszowie.
Wędrowcami Roku 2018 zostali pp. Katarzyna i Robert Szczepaniakowie, którzy przejechali łącznie około 22.000 km. Jest to odległość równoważna połowie obwodu kuli ziemskiej. Sprzedali samochód i za pieniądze kupili jednoślady dla całej rodziny. Niestety, młode pokolenie Szczepaniaków, w przeciwieństwie do rodziców, nie zaszczepiło się rowerowo.  Kasia mówi o sobie - o godzinie 10.00 obowiązkowa kilkukilometrowa przejażdżka (1-1,5 godziny) - to już ciągnie jak nałóg. Jeżdżą z mężem w programie "Pomoc mierzona kilometrami". Ich osiągnięcia pomagają innym godnie żyć. Gratulujemy.

Na Swojaków zaprzysiężone zostały tylko 2 osoby, gdyż inni, którzy zameldowali się w ciągu 2018, pracują poza Ruszowem. Gratulujemy p. Agnieszce i p. Irenie, które zaliczyły testy i są już pełnoprawnymi obywatelkami naszej wsi.
Pierniczeniem i warsztatami zdobienia wypieków zajęli się Gosia Drgas i Leszek Hawrot - nasi uzdolnieni artyści. Są oni po wielu kursach pieczenia i zdobienia pierników - zdobywają nagrody w konkursach na te wypieki. Dziękujemy, że poświęcili czas pokazując swoje umiejętności.

Swoimi umiejętnościami pochwalili się także pp Beata Ogórek Lubarska i Paweł Lubarski. Przygotowali oni przy domu kultury labirynt w ramach zajęć z "Animacji Umysłu", który posłuży do ćwiczeń z dziećmi i dorosłymi. Ze względu na późną porę labirynt został oświetlony świecami, co widać na jednym ze zdjęć.
Po części oficjalnej była degustacja pierników przygotowanych przez KGW i KLAP oraz tańce kończące Katarzynki .
Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego święta.