"Krawiec Niteczka" wyjeżdża

Grupa teatralna "Pirat" wystąpiła gościnnie w GOK w Sulikowie i Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu. Przyszło aktorom grać "Pana Niteczkę, który został królem" w krańcowo różnych warunkach lokalowych: w Sulikowie pełny komfort, scena w pełni wyposażona w automatykę sprawiła, że poczuliśmy się prawdziwymi artystami. W Lubaniu natomiast musieliśmy szybko przystosować salę narad w Łużyckim
Centrum Rozwoju do naszych potrzeb. Podczas 7 lat działalności Grupa nauczyła się wpasować i zagrać w najdziwniejszych warunkach i dla różnej widowni. I tym razem zebrała rzęsiste brawa za swą sztukę od uczniów i ich opiekunów z miejscowych szkół.
"Krawca Niteczkę" zaadoptował teatralnie, reżyserował i skomponował muzykę Krzysztof Zieliński, co już gwarantuje wysoki poziom przedstawienia. Piękne dekoracje i artystyczne maski zawdzięczamy Wielisławie Wasyłew-Zwierz.
Grupa liczy 20 osób działających przy MGOK Węgliniec - Bibliotece Publicznej w Ruszowie - amatorów grających z sercem i zaangażowaniem.
Już zaczynają napływać kolejne prośby o występy teatralne z okazji Mikołajek i innych uroczystości. Zapewne nie będziemy się nudzić...

• Niteczka Luba 8
  • Niteczka Luba 6