Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
UWAGA !
MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK KULTURY W WĘGLIŃCU W OKRESIE STRAJKU NAUCZYCIELI ZAPRASZA DZIECI NA ZAJECIA W GODZ. 8 - 15

Kolejny koncert operetkowy za nami!

imgoper.2 Wyjazdy na koncerty operetkowe to już taka mała tradycja wśród  mieszkańców naszej gminy i z chęcią uczestniczą w tego typu koncertach. W niedzielne, kwietniowe popołudnie kolejny raz wybraliśmy się do Pieńska na koncert operetkowy „Usta milczą dusza śpiewa”.

Tytuł koncertu zaczerpnięty został z jednej z najpiękniejszych operetek Franciszka Lehara Wesoła wdówka. W trakcie koncertu soliści wykonali kilka najpiękniejszych arii i duetów z tej operetki, ale nie tylko. Mogliśmy usłyszeć: Kocham go, Miłość to niebo na ziemi, Klucze kompozytora Franciszka Lehara, Zejdź do gondoli, Bociany – J. Straussa, czy Wiedeń mój, Te cudne oczy, O, bajadero, Graj cyganie – Imre Kalmana. Tym razem były to utwory mniej znane, zabrakło klasycznych hitów bawiących widzów.

Na scenie pieńskiego domu kultury te przepiękne utwory usłyszeliśmy w wykonaniu  solistów scen poznańskich - Klaudiusza Kapłona i Bartosza Kuczyka oraz Agnieszki Wawrzyniak, która nie tylko pięknie śpiewała, a prezentowane przez nią kreacje wzbudzały zachwyt zarówno wśród damskiej, jak i męskiej części widowni. Artyści w niespełna dwugodzinnym koncercie dostarczyli licznie przybyłej publiczności wielu niezapomnianych wrażeń, przenosząc nas do pięknej operetkowej krainy uśmiechu i wzruszeń.

Warto zaznaczyć, że tym razem salę pieńskiego domu kultury wypełniła ponad 100-osobowa grupa miłośników muzyki z gminy Węgliniec i Gozdnicy. 

  • imgoper.2
  • IMG_20170402_174651
  • oper.3
  • operet.1