Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dofinansowanie działań promujących czytelnictwo

Projekt  Biblioteka – centrum życia lokalnego - promocja literatury i czytelnictwa  będzie realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

      Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu znalazł się na liście wnioskodawców, którzy otrzymali dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  wysokości

27 900,00 zł w ramach Programu Promocja Literatury i Czytelnictwa – priorytet Partnerstwo dla książki. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z lokalnymi podmiotami w dniach od 15 marca do 27 grudnia 2017 r.  i zakłada cykl spotkań i wydarzeń przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych mających na celu promocję literatury, czytelnictwa, zwiększenie roli biblioteki w społeczności lokalnej. Realizacja zadania przyczyni się do ugruntowania pozycji biblioteki jako ośrodka o skutecznym oddziaływaniu kreatywnym, zdolnego do inicjowania działań o charakterze artystycznym, podnoszących kompetencje intelektualne mieszkańców umiejącego aktywnie współpracować z lokalnymi partnerami.

W ramach działań projektowych zaplanowano spotkania autorskie, m.in. z Magdaleną Zarębską, warsztaty dla uczniów i przedszkolaków z ilustratorem książek dla dzieci, autorem książek fantastycznych i inne.    

Gościć będziemy również celebrytów – autorów książek kucharskich i autorki literatury kobiecej.  W każdej z naszych bibliotek zorganizowane zostaną warsztaty literackie pod hasłem „Czytam i tworzę”, w okresie wakacyjnym w poszczególnych miejscowościach odbędą się gry literackie i ortograficzne.

Informacje o planowanych wydarzeniach pojawiać się będą na stronie www.mgokwegliniec pl i na portalu społecznościowym (Facebook) Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.