Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tym razem na koncercie w Pieńsku

Operetka, to ta dziedzina muzyki, która cieszy  się ogromną popularnością wśród naszych mieszkańców i z chęcią uczestniczą tego typu koncertach. Tym razem nie trzeba było jechać daleko, bowiem EuRegioKom (czyli Dom Kultury) w Pieńsku zorganizował koncert operetkowy „W krainie uśmiechu”. 

Tytuł koncertu zaczerpnięty został z jednej z najpiękniejszych operetek Franciszka Lehara Kraina Uśmiechu. W trakcie koncertu soliści wykonali kilka najpiękniejszych arii i duetów z tej operetki, ale nie tylko. Mogliśmy usłyszeć: Twoim jest serce me, Kiedy skrzypki grają, Herbatka sam na sam” Franciszka Lehara. Nie zabrakło też hitów musicalowych - wzruszającego Nie czekaj mnie w Argentynie - E. L. Webbera, ale zabrzmiały też popularne przeboje, takie jak: „Miłość w Portofino, Volare

Na scenie pieńskiego domu kultury te przepiękne utwory usłyszeliśmy w wykonaniu solistów scen poznańskich - Emilii Zielińskiej, Mariusza Ruty oraz Agnieszki Wawrzyniak, która nie tylko pięknie śpiewała i wyglądała, ale też w sposób zabawny opowiadała o wykonywanych utworach.  Artyści w niespełna dwugodzinnym koncercie dostarczyli licznie przybyłej publiczności wielu niezapomnianych wrażeń, przenosząc nas do pięknej operetkowej krainy uśmiechu i wzruszeń, a przecudowne suknie solistek wzbudziły zachwyt zgromadzonych pań.

Trzeba też zaznaczyć, że ta nasza ponad 60-cioosobowa grupa miłośników muzyki wzbudziła małą sensację wśród Pieńszczan, gdyż nie mogli uwierzyć, że to był wyjazd dobrowolny i niesponsorowany. 

  • operetka2016_2
  • operetka2016_3
  • operetka2016_1
  • WP_20161127_17_51_15_Pro