"Link do przyszłości" - szukamy pomysłu na życie

beztytuu W czwartek 13 lutego w Bibliotece Publicznej w Węglińcu, w ramach programu "Link do przyszłości. Młodzież. Internet. Kariera", odbyło się spotkanie z Krzysztofem Kotkowiczem jednym z 30 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury. To młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodych ludzi.

Krzysztof Kotkowicz jestadministratorem serwerów, blogerem, przedsiębiorcą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III z węglinieckiego gimnazjum. Zaproszony gość w swobodnej formie rozmowy z uczestnikami spotkania opowiedział o rozwoju swojej kariery, pracy, roli oficjalnego wykształcenia w rozwoju kariery, a także roli Internetu i nowych mediów w rozwoju kariery zawodowej. Młodzi gimnazjaliści zastanawiali się, które zawody są najbardziej przyszłościowe, gdzie się uczyć, co studiować, aby w przyszłości mieć nie tylko pracę, ale i satysfakcję z tego, co się robi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem swojej kariery zawodowej próbowano znaleźć podczas spotkania. Była to też okazja do rozmowy, zadawania pytań i konfrontacji swoich wyobrażeń dotyczących wyboru zawodu. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród przybyłych uczniów.