Ferie zimowe 2014 - plan zajeć

WĘGLINIECKIE CENTRUM KULTURY

DZIECI - KLASA I-VI, PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK, GODZ. 10:30-14:30

ZAJĘCIA PLASTYCZNE:

·      ZRÓB TO SAM - warsztaty plastyczne: tworzenie własnoręcznej biżuterii, masek karnawałowych, ozdoby z makaronu, zabawa pastą do zębów „Zimowe marzenia, zimowy pejzaż”, zwierzęta z balonów

·      PAPIEROWA WIKLINA - czyli przedmioty z makulatury

·      ŚMIECIOSZTUKA - działania artystyczne dla dzieci i młodzieży

·      CIASTO NIE DO ZJEDZENIA - warsztaty rzeźbienia z masy solnej

·      FABRYKA UPOMINKÓW - quilling, orgiami, kolaż, glina, drzewka szczęścia

MAŁA  AKADEMIA TAŃCA
- zajęcia z tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży
ANGIELSKI NA WESOŁO
- gry i zabawy z językiem angielskim
FERIE Z NUTKĄ
- spróbuj swoich sił wokalnie - konkurs karaoke
POZOSTAŁE RÓŻNOŚCI
- gry, zabawy ruchowe i sprawnościowe, zabawy z chustą animacyjną (sałatka warzywna, kolory, rekin, i wiele innych w zależności od chęci dzieci), zabawy ze współzawodnictwem (mini tor przeszkód, zawody na czas), zabawy logiczne: „Jestem postacią z bajki” oraz kalambury

MŁODZIEŻ, KLASA I-III GIMNAZJUM  ORAZ STARSI-  PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK-  OD GODZ. 15:00

ZAJĘCIA PLASTYCZNE: ZRÓB TO SAM - warsztaty plastyczne: tworzenie własnoręcznej biżuterii DIY, qulling, słodkie kwiaty z bibuły, decupage, malowanie na szkle, kolaż
FERIE Z NUTKĄ
- spróbuj swoich sił wokalnie – karaoke
AKADEMIA TAŃCA
- zajęcia z tańca nowoczesnego dla starszej młodzieży
ZAJĘCIA KULINARNE
- sycące sałatki i przekąski, domowe wypieki, desery na zimo
ZAJĘCIA TEARTALNE
- próby odtworzenia scenariuszu kabaretu, przedstawienie z okazji „Dnia kobiet”
POZOSTAŁE RÓŻNOŚCI
- gry ruchowe  ze współzawodnictwem, turniej „piłkarzyków”, gry planszowe, kalambury, „Jeden z dziesięciu” - turniej wiedzy bezużytecznej,
Na zakończenie ferii zimowych, czyli 28.02.2014 r., odbędzie
noc filmowa wraz z noclegiem dla wszystkich uczestników.

Każdego dnia uczestnicy zajęć w godzinach popołudniowych będą spożywać śniadanie, prosimy więc o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie.

DOM KULTURY W STARYM WĘGLIŃCU

17.02. -11.oo – 15.oo- KONKURS FOTOGRAFICZNY „ ZIMA w LESIE”- wycieczka do lasu

18.02.- 11.oo – 15.oo-WARSZTATY KULINARNE – DOMOWA PIZZA

19.02.-11.oo – 15.oo- ZABAWA KARNAWAŁOWA dla przedszkolaków i klas I – III.

20.02.- 17.oo – 21.oo- DYSCOTEKA Z KARAOKE dla klas IV do klas gimnazjum

21.02.- 17.oo – 09.oo-ŚPIWOREK czyli noc w świetlicy, PROJEKCJA BAJEK I FILMÓW

24.02.- 11.oo – 15.oo-TURNIEJ W TENISIE STOŁOWYM – wszystkie grupy wiekowe

25.02.-11.oo – 15.oo-KONKURS DRUŻYNOWY Z WIEDZY OGÓLNEJ

26.02.-11.oo – 15.oo-CUKIERKOWA  AUKCJA  OBRAZÓW

27.02.- 11.oo – 15.oo-MUZYCZNY DZIEŃ – śpiew z gitarą, zabawy ruchowe i rytmiczne

28.02.-11.oo – 15.oo- KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ RZEŹBĘ ZE ŚNIEGU LUB GLINY

FERIE ZIMOWE W DOMU KULTURY W JAGODZINIE 17.02. - 01.03..

18.02.- godz. 14.00 -19.00- Pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz omówienie zasad bezpieczeństwa podczas ferii. Pokaz oraz zasady bezpieczeństwa zostaną przedstawione przez strażaków z OSP Jagodzin.

19.02.- godz.14.00- 19.00- "Dzień bez komputera" czyli rozgrywki gier planszowych, kalambury, gry umysłowe dla dzieci.

20.02.- godz.14.00- 19.00- Warsztaty plastyczne dla dzieci (tematyka ogólna).

21.02. - godz. 15.00- 20.00- "Wieczór bajkowy" wyświetlanie bajek na projektorze.

22.02.- godz.15.00 - 20.00- Turniej w "bilarda" dla młodzieży oraz turniej cymbergaja dla dzieci z nagrodami.

25.02.- godz. 14.00-19.00- Ognisko na placu zabaw przy Domu Kultury pieczenie kiełbasek i ziemniaków.

26.02.- godz. 14.00-19.00- Pieczenie i ozdabianie ciasteczek na zabawę karnawałową.

27.02.- godz.14.00-19.00- "Dzień gier sprawnościowych" czyli granie w piłkarzyki, tenis stołowy, cymbergaja oraz w bilarda.

28.02.- godz. 15.00-20.00- Tańczenie na macie do "Twistera".

01.03.- godz. 15.00-20.00- Na zakończenie ferii zabawa karnawałowa dla dzieci. Podczas zabawy karnawałowej będzie możliwość udziału w różnych konkursach.

DOM KULTURY W RUSZOWIE

Poniedziałek - sala gimnastyczna - 1. Maluchy gry i zabawy z chustą. 2.Starsi zumba i fire show.

Wtorek - sala gimnastyczna - Maluchy i starsi gry i zabawy itp., wspólnie zajęcia kulinarne.

Środa - klub- 1.Maluchy zajęcia plastyczne. 2. Starsi Karaoke + zumba.

Czwartek - kub-1.Maluchy świat poduszek. 2. Starsi fire show.

Piątek -  klub - Maluchy i starsi zajęcia kulinarne.

W drugim tygodniu wyjazd na zimowisko do Chatki Górzystów.

BIBLIOTEKA CZERWONA WODA- PONIEDZIAŁEK, WTOREK, PIĄTEK- godz. 11.oo- 13.30

Edukacja ortograficzna- -książki traktujące o ortografii np:"Byk jak byk", "Arcytrudny alfabet",

Internetowe gry edukacyjne,

Moja przytulanka , szyjemy ze szmatek,