Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

wosp         Podczas 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w Węgliń-cu 12 stycznia kwestowało 19 wolontariuszy. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone „na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów"
Imprezę, przed budynkiem Węglinieckiego Centrum Kultury, rozpoczęli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Węglińcu pokazem sprzętu. Grupa taneczna działająca w Węglinieckim Centrum Kultury przywitała radosnym tańcem przybyłych gości. Następnie na scenie umiejętności wokalne zaprezentowała grupa wokalna „Kaskada", Klaudia Grela i Ali-cja Sawicka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

W sali widowiskowej Węglinieckiego Centrum Kultury żywiołowe układy taneczne przed-stawiła grupa taneczna przygotowana przez p. Jagodę Kołodziejczak.
Po raz pierwszy na węglinieckiej scenie w przedstawieniu kukiełkowym „Brzydkie kaczątko" zaprezentowała się 12osobowa grupa społeczników z Klubu Ludzi Aktywnych „Pirat" działa-jąca w ruszowskim domu kultury. Kolędę „Cicha noc" w języku migowym zaprezentowała grupa wolontariuszy z gimnazjum, którzy takiej umiejętności uczą się pod opieką p. Sławy Borodzicz.
Gdy za oknem zapadła ciemność na placu przed WCK, w brawurowym pokazie tańca z ogniem, wystąpiła grupa taneczna z Domu Kultury w Ruszowie. To, co młodzi artyści za-prezentowali wywołało ogromy entuzjazm i podziw publiczności. Następnie swoją twórczość w rytmie hip-hop zaprezentował Mateusz Wilk, który jest świetnym przykładem, że warto rozwijać własne pasje.
Dla dzieci prowadzone były warsztaty plastyczne, podczas których maluchy wykony-wały samodzielnie kartki dla babć i dziadków techniką quilingu, lepili w glinie, zmieniali o-blicze podczas malowania buziek. Nie zabrakło pysznego ciasta, pierogów, a także można było upiec kiełbaskę przy ognisku.
Przed światełkiem do nieba wystąpił zespół „Horoskop" z Bogatyni , który zaśpiewał kilkana-ście przebojów dobrze znanych i lubianych.
         W trakcie imprezy odbyło się kilka licytacji, m.in. koszulki z autografem dwukrotnego mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego, kalendarza „Sopot 2014- sportowcy w obiek-tywie" z autografem tyczkarki Anny Rogowskiej, koszulki z autografem Iwana Opaciaka
byłego koszykarza PGE Turów Zgorzelec, bluz sportowych z logo UKS Orliki, zabawek przekazanych od kredyty „Chwilówki", które okazały się największym hitem, książek i gad-żetów o tematyce leśnej, maskotki Pol-Misia, gadżetów przekazanych przez sztab WOŚP i innych przedmiotów otrzymanych od osób wspierających działania Fundacji WOŚP. Wyli-cytowano również przejażdżkę wozem strażackim na sygnale, co było nie lada atrakcją dla zwycięzcy licytacji.
Imprezę zakończyło wypuszczenie serduszek- światełek do nieba.
Sztab przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Węglińcu zebrał w sumie 4860,00 zł i drobną, różną walutę obcą. Wszystkim, którzy przyczynili się do „zapełnienia" puszek wolontariuszy bardzo serdecznie dziękujemy.
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu serdecznie dziękuje wszystkich oso-bom prywatnym, firmom, instytucjom i stowarzyszeniom, które ofiarowały przedmioty na licytacje oraz pomogły w organizacji XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a w szczególności:
        Ochotnicza Straż Pożarna w Węglińcu, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Węglinieckiej, Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec, p.Tomasz Szymański, p. Ilona Curyło-Dziuba, p. Miro-sław Sochoń, Państwo Czażasty, Nadleśnictwo Węgliniec, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bolesławcu, Kredyty Chwilówki w Zgorzelcu, klub koszykarski Turów – Zgorzelec, Martes Sport- Plaza – Zgorzelec, Basen Orka w Bolesławcu, Centrum Rozrywki Fantazy Park w Zgorzelcu, Zespół Szkół w Węglińcu, Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bolesławcu, Klub Ludzi Aktywnych „Pirat" w Ruszowie, grupa fire show DK Ruszów, Straż Miejska w Węglińcu, p. Krystyna Kaśków, p. Zofia Plesińska, p. Zofia Buczkowska, p. Bożena Wajda, p. Ewa Lewicka, p. Anna Reguła, pracownicy MGOK oraz niezawodni wolontariusze.

W imieniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogromne dziękuję.

Zdjęcia z Wielkiej Orkiesry do obejrzenia pod TYM linkiem.