Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty ozdób Bożonarodzeniowych w Ruszowie

Logo PsP W czwartek 12 grudnia w Domu Kultury w Ruszowie odbyły się warsztaty przygotowywania ozdób bożonarodzeniowych, które były częścią działań, jakie zaplanowane zostały w ramach realizacji Programu Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem Jemy smacznie, zdrowo- żyjemy kolorowo. I właśnie tymkolorowym elementem grudniowego popołudnia stały się warsztaty przygotowane i prowadzone przez przedstawicieli Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Zgorzelcu. Choć dziś mamy szeroki wybór gotowych już barwnych bombek i innych lśniących ozdób  z chęcią wracamy do zwyczaju własnoręcznego przygotowania świątecznych zdobień.

Uczestnicy warsztatów  podzieleni zostali na dwie grupy- grupa młodsza skupiła się na dekorowaniu bombek, natomiast grupa starsza  z ogromnym zaangażowaniem skupiła się na przygotowaniu stroików.

Pod czujnym okiem pań doradczyń mali artyści stworzyli barwne bombki korzystając z styropianowych form ćwicząc jednocześnie sztukę dobierania kolorów, a seniorzy nauczyli się, jak z elementów naturalnych , tzn. jakieś gałązek, szyszek,  suszonych owoców zrobić coś ładnego, a jednocześnie oryginalnego.

Składam serdecznie podziękowania dla pań z Powiatowego  Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Zgorzelcu: Agnieszki Styczyńskiej-Ziobro, Anety Gazdy, Agnieszki Nachotko za przeprowadzenie warsztatów.